Виховна робота

Навчально-польові збори

Під час проведення навчально-польових занять учні 11 класу опанували прийоми тактичної підготовки: відбиття атаки танків, дії солдата у наступі, прийоми стрільби з автомата, дії під час застосування зброї масового ураження. Також засвоїли алгоритм надання домедичної допомоги: транспортування потерпілих, зупинка кровотечі, первинний огляд потерпілого.
Хочеться зазначити, що вчитель ''Захисту України'' Пацкан В. М. був учасником бойових дій в Афганістані. Це дало мотивацію учням більш відповідально виконувати навчально -практичні завдання.









Сьогодні, 5 лютого 2019 року, в приміщенні актового залу  було проведено урок-бесіду на тему: "Інтимне селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?" для учнів 7 - 11 класів. Метою було сформувати в учнів уявлення про актуальні ризики в Інтернеті, пов’язані з надсиланням власних інтимних фото. було ознайомлено з такими поняттями як «секстинг» та «онлайн-грумінг». Наше життя вирує все швидше та швидше. Інтернет уже зараз став невід’ємною його частиною. Цілком ймовірно, що у найближчому майбутньому Всесвітня мережа повністю замінить усі інші засоби зв’язку. Та давайте зупинимось на мить і замислимось, чи дійсно ми хочемо провести усе життя у віртуальному світі? Бачити аватарки – замість живих облич, смайлики – замість живих посмішок. В решті решт як та на що втрачати власний час – це вільний вибір кожного. Але пам’ятайте, що Інтернет – це лише інструмент, яким Ви користуєтесь, щоб отримати відповіді на свої питання, підготувати реферати та доповіді, спілкуєтесь, якщо між вами величезні відстані. Вчіться користуватись Інтернетом із розумом. 


Сьогодні, 9 березня 2014 року, було проведено виховний захід присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.
















25 - 26 вересня в школі проходило Свято Осені
У початковій школі (1 - 4 класи) відбулось театралізоване дійство присвячене осені. 
Між 5 - 11 класами проходив конкурс. 
















Голодомор
(21.11.2014 – виступ 10 класу)
Голод 1932-33 рр. став трагедією для мільйонів українських родин. Саме ці 17 місяців, тобто приблизно 500 днів. Пік прийшовся на весну 1993р. В день помирало майже 25 тис. людей. Кількість жертв Голодомору ще й досі встановити важко. Серед істориків ходять дискусії: скільки людей загинуло – 5,7,9 чи 10 млн.? Порівняймо: сучасне населення Данії становить 5,2 млн. людей, Австрії – 8 млн., Болгарії -  8,5 млн. тож під час Голодомору зникла ціла країна.
Найбільше постраждали від голоду нинішня Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська області. На них припадає 52,8% загиблих.
Парламент 10 країн (США, Канади, Естонії, Литви, Австралії, Італії, Угорщини, Аргентини, Грузії, Польщі) визнали Голодомор 32-33р. актом геноциду проти українського народу.
Минули роки, але згадки про тогочасні жахіття передавалися в родинах з уст в уста.

  

Пам’яті «Небесної сотні»
(5.12.2014 – виступ 8 класу)
Україна – країна трагедії і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу і чорної йому зради. Довгої вікової трагічної боротьби за волю. Шлях України позначений високими степовими могилами та прекрасними піснями. Пісня, як естафета передає від покоління до покоління історичну правду про свій народ, його стремління і заповіти.
Минув рік від початку протестів і уже, мабуть, ні в кого немає сумнівів, хто ці герої. Небесна Сотня. Ті, хто віддали життя за кожного з нас. З цими смертями «Слава Україні!» перестало бути просто вітанням. Це і віддання шани найкращим, котрі в найважливіший момент не злякалися і пожертвували собою заради кращого життя усіх в цій країні,   а також і засвідчення справжнього подвигу.
         Революція добре показала нам хто є хто. Друг пізнався в біді. І часто цими друзями, братами по боротьбі стали ті, від кого ми цього не очікували ті ж, хто, здавалося однозначно мав би стояти поруч на барикадах, виявилися раптом чужими. Ця індефікація стала дуже важливою для подальшого життя.
         Майдан Незалежності – справді те місце, де здобували свою свободу. Це дивне, неймовірне місце, потужна точка енергії нашого народу, де встигли відчути все: і радість, і безвихідь, і горе, і гордість, і повагу.

Свято вареників
   12 грудня 2014 року в школі  був проведений відкритий виховний захід на тему «Вареники-хваленики». Учні 5-го класу під керівництвом класного керівника Матківської М.І. подарували всім школярам і вчителям веселе, смачне і пізнавальне  свято. Цікаві конкурси, веселі пісні, гуморески та інсценізації створили гарний настрій всім присутнім. Діти дізналися багато цікавого про улюблену українську страву – вареники, ознайомилися з різними способами їх ліплення. Допомагали п’ятикласникам їхні мами, вони зварили багатенько вареників  з картоплею, капустою, сиром, вишнями, квасолею. Пригощали вареничками всіх бажаючих.  Захід сприяв вихованню в учнів поваги до культури,  традицій  і звичаїв  українського народу, розширенню знань про календарно-обрядові свята.







14.10.2016р.

З нагоди Дня Захисника України – свята, яке увібрало в себе багаті і славні традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її історії, у Пикуловицькому НВК пройшла акція «Привітай Захисника України». Учні виготовили і передали святкові листівки із привітаннями воїнам Збройних Сил України
Цього дня ми знову повертаємося пам'яттю і серцем до грізних і незабутніх сторінок минулого, щоб ще раз осягнути, кому зобов'язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків.
Цей день дорогий і близький для кожного з нас, адже упродовж багатьох років об'єднує різні покоління людей почуття любові до рідної землі, прагнення миру і волі.
       Тож нехай, шановні Захисники, ці світлі почуття ніколи не покидають Вас, а служіння державі, її розбудова та захист, залишається справою честі та життя.
        Від усього серця бажаю Вам миру, здоров'я і довголіття, бадьорості духу та родинної злагоди, радості і добра!
 Сердечно вітаємо вас з нагоди свята 




      Цього року українці відзначають майже одночасно два ювілеї: 160 років від дня народження Івана Франка і 25-у річницю проголошення Незалежності України. На перший погляд ці події не мають нічого спільного між собою. Насправді, це не так, бо Україна відновила свою державність значною мірою завдяки титанічній праці велетів українського духу – Тараса Шевченка та Івана Франка
      9 листопада, у День української писемності та мови, у Пикуловицькому НВК проводився відкритий виховний захід, присвячений 160-ій річниці від дня народження І. Я. Франка під назвою: «Безсмертний  Каменяр». Свято підготувала і провела вчитель української мови  та літератури Кінаш М. П. за участю учнів 5 і 9 класів.
Іван Франко  постав  перед нами не тільки як класик української літератури, геніальний письменник, перекладач, публіцист, видавець, громадський і просвітницький діяч, який своєю невтомною працею будив і зміцнював національну свідомість українців, а ще  - політолог, соціолог, економіст, над чиїми працями дискутували у Відні, Варшаві, Парижі, Берліні.
Іван Франко – європейський геній – встає сьогодні з нами за збереження Української держави, яку він будував своєю  титанічною, каменярською працею. За обсягом знань, багатством лексичного запасу він був енциклопедією, а за працьовитістю, результативністю та глибиною мислення його величають титаном думки і праці. Людству він залишив понад 5 тисяч оригінальних і перекладних творів, статей, рецензій.
Сьогодні його ми ще знаємо мало. Дуже непросто осягнути глибину і велич, панорамність, передбачливість і пересторогу, які живуть у творах Каменяра.
Приспані не так роками, як запопадливими чиновниками, рядки Франкових книг стоять на чатах, готові прислужитися спадкоємцям його ідей.
     Іван Франко написав твори, які залишаються актуальними і за наших часів. У них звучать заклики підніматися «на святеє діло, на щирую дружбу» за те, щоб бути «газдою, не слугою» у власній хаті.







19.02.2017 року
Нехай святиться у віках в борні здобута незалежність
Події 18 – 20 лютого 2014 року, що відбулися у Києві, трагічно увійшли в історію України. Цими днями у кожному місті та селі вшановують пам’ять Небесної сотні.
19 лютого в актовому залі Пикуловицького НВК пройшла година патріотизму під назвою «Нехай святиться у віках в борні здобута незалежність». А  розпочався виховний захід панахидою  за загиблими героями біля фігури Матері Божої, що на подвір'ї школи
Метою заходу було розширити знання учнів про нашу Батьківщину – Україну;  виховувати в учнів любов до України, патріотизм, повагу до її захисників – учасників АТО; довести до свідомості учнів, що ми самі відповідаємо за долю нашої держави, що кожен українець повинен мати активну громадянську позицію щодо своєї історії та подій на сході України; дати новий імпульс духовному оздоровленню учнів, який передбачає трансформацію громадянської свідомості, моральної, правової культури особистості, розквіту національної самосвідомості і ґрунтується на визнанні пріоритету прав людини,  яке функціонує на засадах гуманізму.
Виховний захід підготувала і провела вчитель фізики, класний керівник 10 класу Патько Віра Мирославівна. До проведення  свята  були залучені учні 4, 7 та 10 класів, а також вокальний ансамбль Народного дому. На свято були запрошені  учасники АТО та активні учасники Майдану. На згадку учні подарували їм сувеніри виготовлені своїми руками. 








Її величність — книга
«Книжка вчить, як на світі жить. А хто багато читає, той багато знає».  Саме під таким гаслом  24 лютого у Пикуловицькому НВК проходило свято книги.
Метою заходу було ознайомити учнів з різноманітністю книг(словниками, енциклопедіями, художньою літературою), розширити поняття учнів про книги і їх призначення, розвинути вміння користуватися книгами, вдосконалювати навички читання, виховувати читацькі інтереси, бажання читати.
Актовий зал, де проводилося свято, був прикрашений крилатими висловами про книгу, народними прислів’ями і приказками, а також фотографіями дітей, які читають книжки у класі, в бібліотеці, на природі. На видному місці — виставка дитячих книжок: енциклопедії, словники, художня література, книжки-саморобки.
Цікавий і змістовний захід підготувала і провела шкільний бібліотекар, класний керівник 5 класу Качур Люба Михайлівна зі своїми вихованцями.
Глядачі мали можливість не тільки почути вірші і пісні про книгу, а й подивитися цікаві інсценівки та прийняти участь у книжковій вікторині.






УПА – армія нескореного народу 
Жовтень – місяць національно-патріотичного виховання. 14 жовтня – значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів громадян нашої України. Цей день – свято звитяги українського лицарства, а також день пам’яті та пошани всіх, хто впродовж століть боровся за державний суверенітет України. 17 жовтня у Пикуловицькому НВК пройшов виховний захід «УПА – армія нескореного народу», присвячений 75-ій річниці створення Української Повстанської Армії. Метою заходу було розширити та поглибити знання учнів про діяльність Української Повстанської Армії, національно- визвольний рух в Україні, розвинути у дітей прагнення бути свідомим громадянином і патріотом України. Учні ознайомилися з військовими традиціями і звитягами українського народу, що сприяли зміцненню патріотичного духу у суспільстві та становленню незалежності України Підготувала та провела захід учитель географії, класний керівник 7 класу Матвіїв О. Є. зі своїми вихованцями.


Лихоліття Голодомору 
Довго замовчувалася вся правда про страшні події 1932 – 1933 років. Людське життя – це найсокровенніший Дар Божий. Воно дорожче за всі цінності. Кожне життя має зберегтися в пам’яті поколінь. Ми – люди і мусимо про це пам’ятати. Голоси мучеників із тридцять третього волають до наших сердець, душ і розуму. З метою вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору, ознайомлення учнів із страшними наслідками удару, якого було завдано українському народу, усвідомлення того, що пам’ять про події того часу необхідна нинішньому поколінню для єдності, для віри у життя і справедливість, формування патріотизму, національної свідомості учнівської молоді у Пикуловицькому НВК 24 листопада проводився літературно-історичний вечір-реквієм «Лихоліття Голодомору»



Бал у Королівстві Ввічливості
Усі правила поведінки давним-давно відомі. Зупинка за малим – за вмінням ними користуватися. Відчуття такту, культура поведінки, уміння спілкуватися – це якості, які роблять людину гарною.
З метою  розвитку в учнів уміння висловлювати власну думку, виховувати почуття власної гідності, культури спілкування, прагнення до самовдосконалення, навчити розуміти такі поняття, як духовність, духовна культура, самовиховання у Пикуловицькому НВК  8 грудня було проведене цікаве театралізоване свято «Бал у Королівстві Ввічливості».
Підготувала і провела захід  класний керівник 6 класу Качур Любов Михайлівна.
Головні герої балу – Король Ввічливості, Міністри, Принцеси, Знавці, Лікар – дали поради, як потрібно поводитися, щоб бути вихованою та ввічливою людиною, а казкові герої – Червона Шапочка, Вовк, Заєць,  Лисиця –  показали на прикладі елементи культурної поведінки.






Пикуловицькі посиденьки
Здавна існувала у нашого народу чудова традиція – вечорниці. Віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо усе найдорожче, що є у народу: його історію, мову, пісню.
З метою ознайомлення дітей з історією рідного краю, народними звичаями, формування національної свідомості, виховання поваги до традицій та звичаїв, духовного надбання українського народу в актовому залі Пикуловицького НВК 13 грудня проводилося народознавче свято «Пикуловицькі вечорниці»
Прибрана сцена мала вигляд селянської хати: вікно з вишитими фіранками, збоку – піч, рогач, лопата. З іншого боку – стіл, накритий вишитою скатертиною. У кутку – лава, прядка. На стінах – рушники та старовинні вишиті образи. Для оформлення сцени використовувалися експонати шкільного музею історії села.

Захід підготувала і провела вчитель початкових класів Казмірчук Марія Ярославівна з учнями 4 класу.











Свято Святого Миколая

З початком зими ми усі відчуваємо радість, яку несе місяць грудень. Адже цей місяць дарує нам прекрасне свято Чудотворця Миколая. Кожен з нас готовий зустрітися із небесним Святителем.
Святого Миколая усі люблять, бо він – захисник усіх бідних і знедолених. Все життя він несе людям добро і милосердя.  Найбільше люблять і шанують його діти. Для них він – почесний охоронець і завжди приходить з подарунками.
За традицією, у Пикуловицькому НВК  напередодні цього свята проводилося казкове дійство. Учні першого класу підготували цікавий виступ із театралізованими елементами.
Метою заходу було розказати дітям про доброчинні справи Святого Миколая; виховувати в учнів любов до ближнього, почуття доброти й милосердя; сприяти розвитку творчих здібностей дітей, викликати бажання берегти свою національну культуру, здобувати знання із цілющого джерела народної мудрості пращурів.
Захід підготувала і провела вчитель початкових класів Шевчик Марія Андріївна.







29 січня 2014 року було проведено виховний захід присвячений 96-річниці "Бій під Крутами".   Свято провела класний керівник 8 класу Кошик М. М. Фотографії про проведений захід в Галереї.  

6 грудня 2013 року в школі пройшов захід "Здоров'я в твоїх руках"

Можна переглянути сценарій, а також презентацію
Крім цього також були використані відео-матеріали.

18 грудня 2013 року в школі було проведено захід до Св.Миколая в дошкільній групі НВК.
Також свято провела вчитель початкових класів Шевчик М. А. із своїми учнями 1 класу.
Фото про проведені заходи можна переглянути в ГАЛЕРЕЇ.

Немає коментарів:

Дописати коментар