пʼятниця, 14 березня 2025 р.

Щодо протидії спроб вербування «Не пали автівку ЗСУ! «Здай» ворога в СБУ!»

 

Москальські спецслужби, намагаються використовувати наших неповнолітніх співгромадян у своїх дезінформаційних акціях, схиляючи їх до підпалів автомобілів військовослужбовців Сил оборони і будівель ТЦК, а в подальшому подаючи це, як діяльність «активного підпілля, яке підтримує росію».  

     Найчастіше замовники знаходять виконавців через оголошення про роботу в Телеграм-каналах, сайтах пошуку роботи. Тому, хто відгукнеться, згодом озвучують деталі, що насправді робота – це підпали обладнання “Укрзалізниці”, машин військових, будівель ТЦК. Далі надсилають інструкції для підпалу. 

Відповідальність за підпал військового авто українське законодавство передбачає для всіх, в тому числі, неповнолітніх. Злочин можуть кваліфікувати за 5-ма статтями Кримінального кодексу: державна зрада, диверсія, терористичний акт, а також пошкодження майна і перешкоджання законній діяльності ЗСУ.      

Інформацію можна переглянути за покликанням: https://icsa.team/1103-2/

понеділок, 10 березня 2025 р.

«Fake.Busters/Мисливці за фейками»

             Як відомо з результатів досліджень, українські підлітки щодня проводять чимало свого часу у соціальних мережах. Так, 44,7% дітей протягом робочого тижня проводять у соціальних мережах 4 години і більше, а у вихідні цей показник зростає до 54,9% . Водночас Україна є однією з найчисельніших аудиторій TikTok в Європі з понад 15-ти мільйонів активних користувачів: 68% українських підлітків щодня користуються ТікTок.

Крім того, TikTok є популярним майданчиком для поширення російської пропаганди та недостатньо модерує розміщену дезінформацію, що було виявлено у дослідженні міжнародної правозахисної організації Global Witness у травні 2024 року.

Тому, у Центрі протидії дезінформації при РНБО вважають, що ТікTок зараз став ключовим майданчиком для роботи російської пропаганди на українську аудиторію. З метою популяризації інформаційної та медійної грамотності наші партнери, БО «Smart Angel», створили розважально-просвітницький канал у TikTok – «Fake.Busters /Мисливці за фейками».

Серед тем на каналі пропонуються такі: як вберегти свої персональні дані; як розпізнати шахрайство, ботів, вигаданий та маніпулятивний контент; анонімні авторитети з інтернету як ненадійне джерело інформації та інші. Вдалим виглядає формат коротких відео-скетчів з акторами: у кожній серії герої потрапляють в різні життєві онлайн-пастки, сумніваються в інформації із соціальних мереж і намагаються розібратися, як слід реагувати на очевидне шахрайство, цькування, маніпуляції та фейки. Канал доступний за посиланням: https://www.tiktok.com/@fake.busters.

Проект Кіберполіції «BRAMA»

 Кібер-BRAMA – проєкт спрямований на підвищення рівня цифрової безпеки громадян, запобігання кіберзагрозам та боротьбу з онлайн-шахрайством. На офіційному сайті проєкту  https://stopfraud.gov.ua/  розміщені такі розділи:

· кіберзагрози – актуальна інформація про різні види шахрайства та кіберзлочинів;

 · навчання – матеріали для підвищення обізнаності щодо цифрової безпеки;

· корисні ресурси – поради та рекомендації для захисту особистих даних;

· як повідомити про інцидент – форма для подачі заявок про кіберзлочини та шахрайські дії.